- Mfr. #:
- B59752B0120A070
- Description:
- Thermistors - PTC 360Vdc 80ohms T=115C Uncoated THT Disc
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | PTC Resettable Fuses |
|---|---|
| Manufacturer | EPCOS |
| Packaging | Bulk |
| Resistance | 80 Ohms |
| Current-Rating | 69 mA |
| Voltage | 380 V |
| Tolerance | 25 % |
| Diameter | 12.5 mm |
| Series | 0 |
| Operating-Temperature-Range | - 40 C to + 125 C |
More Information
Part No. B59752B0120A070 is now available at OMO. Request a quote of B59752B0120A070 please use the request quote or email us a RFQ.
B59752B0120A070 Price & Stock
EPCOS B59752B0120A070 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mouser | 871-B59752B0120A070 | 995 | 24.48 | 15.54 | 15.11 | 11.85 | 11.85 | 2020-03-20T21:39:50Z |
| Verical | B59752B0120A070 | 500 | - | 14.35 | 13.90 | 11.00 | 10.18 | 2020-03-21T17:58:22Z |
| Arrow Electronics | B59752B0120A070 | 2,500 | - | - | - | 11.08 | 10.26 | 2020-03-21T15:50:25Z |
| Arrow Electronics | B59752B0120A070 | 500 | 20.74 | 14.35 | 13.90 | 11.00 | 10.18 | 2020-03-21T15:50:25Z |
| Digi-Key | 495-3881-ND | - | - | - | - | - | - | 2020-03-21T13:09:08Z |
| Newark | 21C9978 | - | - | - | - | - | - | 2020-03-21T02:43:48Z |
| Chip 1 Exchange | B59752B0120A070 | 10,960 | - | - | - | - | - | 2020-02-23T11:43:22Z |
| Classic Components | B59752B0120A070 | 2,695 | - | - | - | - | - | 2020-03-11T22:08:19Z |
| Hamilton Americas | B59752B0120A070 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-15T23:06:47Z |
| C Plus Electronics | B59752B0120A070 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| North Star Micro | B59752B0120A070 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | B59752B0120A070 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
EPCOS has several brands around the world that may have alternate names for B59752B0120A070 due to regional differences or acquisition. B59752B0120A070 may also be known as the following names:
- EPC
- EPCO
- EPCOS Inc
- EPCOS (TDK)
- EPCOS PTE LTD
- EPCOS LIMITED
- Epcos (Siemens)
- EPCOS LTD
- TDK EPCOS
- EPCOS AG
- EPCOS (Si
- EPCOS INC (VA)
- EPCOS LIMITEDKEME
- Epcos (Siemens Div)
- EPCOS (Siemens Passi
- EPCOS FERRIT
- EPCOS LIMITEDTHIN
- Epcos/RF360
- EPCOSF
- EPCOS (D)
- EPCOS AG (TDK-EPC CORPORATION)
- EPCOS(RoHS)
- EPCOS AG (Siemens)
- S+M
- EPCOS AG (TD