- Mfr. #:
- B59753B0120A070
- Description:
- Thermistors - PTC 620Vdc 120ohms Uncoated THT Disc
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | PTC Resettable Fuses |
|---|---|
| Manufacturer | EPCOS |
| Packaging | Bulk |
| Current-Rating | 56 mA |
| Voltage | 380 V |
| Tolerance | 25 % |
| Resistance | 120 Ohms |
| Diameter | 12.5 mm |
| Series | 0 |
| Operating-Temperature-Range | - 40 C to + 125 C |
More Information
We can supply EPCOS (TDK) B59753B0120A070, use the request quote form to request B59753B0120A070 pirce, EPCOS (TDK) Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
B59753B0120A070 Price & Stock
EPCOS B59753B0120A070 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mouser | 871-B59753B0120A070 | 2,640 | 24.48 | 15.54 | 15.11 | 11.85 | 10.22 | 2020-03-30T13:23:11Z |
| Digi-Key | 495-3882-ND | - | - | - | - | - | - | 2020-04-01T13:21:52Z |
| Newark | 21C9979 | - | 25.26 | 20.36 | 15.89 | 11.00 | 10.57 | 2020-03-30T13:23:11Z |
| J2 Sourcing | B59753B0120A070 | 50 | - | - | - | - | - | 2020-02-12T09:27:17Z |
| Classic Components | B59753B0120A070 | 770 | - | - | - | - | - | 2020-03-27T22:54:55Z |
| Abacus Technologies | B59753B0120A070 | 400 | - | - | - | - | - | 2020-02-24T20:07:32Z |
| North Star Micro | B59753B0120A070 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | B59753B0120A070 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
EPCOS has several brands around the world that may have alternate names for B59753B0120A070 due to regional differences or acquisition. B59753B0120A070 may also be known as the following names:
- EPC
- EPCO
- EPCOS Inc
- EPCOS (TDK)
- EPCOS PTE LTD
- EPCOS LIMITED
- Epcos (Siemens)
- EPCOS LTD
- TDK EPCOS
- EPCOS AG
- EPCOS (Si
- EPCOS INC (VA)
- EPCOS LIMITEDKEME
- Epcos (Siemens Div)
- EPCOS (Siemens Passi
- EPCOS FERRIT
- EPCOS LIMITEDTHIN
- Epcos/RF360
- EPCOSF
- EPCOS (D)
- EPCOS AG (TDK-EPC CORPORATION)
- EPCOS(RoHS)
- EPCOS AG (Siemens)
- S+M
- EPCOS AG (TD