- Mfr. #:
- B59755B0115A070
- Description:
- Thermistors - PTC 800Vdc 500ohms Uncoated THT Disc
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | Inrush Current Limiters (ICL) |
|---|---|
| Manufacturer | EPCOS |
| Packaging | Bulk |
| Voltage | 500 V |
| Resistance | 500 Ohms |
| Current-Rating | 28 mA |
| Tolerance | 25 % |
| Diameter | 12.5 mm |
| Series | 0 |
| Operating-Temperature-Range | - 40 C to + 125 C |
More Information
Request a quote B59755B0115A070 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of B59755B0115A070 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
B59755B0115A070 Price & Stock
EPCOS B59755B0115A070 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mouser | 871-B59755B0115A070 | 4,114 | 24.37 | 15.47 | 15.04 | 11.80 | 11.80 | 2020-03-23T23:20:40Z |
| element14 APAC | 2285480 | 359 | 25.23 | 16.03 | 15.58 | 12.22 | 11.42 | 2020-03-25T03:09:12Z |
| Arrow Electronics | B59755B0115A070 | 8,500 | - | - | - | 9.96 | 9.38 | 2020-03-24T16:01:14Z |
| TTI | B59755B0115A070 | - | - | - | - | 11.33 | 10.95 | 2020-03-21T07:31:07Z |
| Farnell | 2285480 | 1,052 | 27.19 | 15.09 | 13.76 | 10.78 | 10.44 | 2020-03-25T02:10:47Z |
| Newark | 63W2801 | 359 | 24.37 | 15.47 | 15.04 | 11.80 | 11.44 | 2020-03-25T03:12:24Z |
| Chip 1 Exchange | B59755B0115A070 | 342 | - | - | - | - | - | 2020-03-24T13:21:04Z |
| Classic Components | B59755B0115A070 | 8,470 | - | - | - | - | - | 2020-03-11T22:08:19Z |
| Abacus Technologies | B59755B0115A070 | 2,032 | - | - | - | - | - | 2020-02-24T20:07:32Z |
| North Star Micro | B59755B0115A070 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | B59755B0115A070 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
EPCOS has several brands around the world that may have alternate names for B59755B0115A070 due to regional differences or acquisition. B59755B0115A070 may also be known as the following names:
- EPC
- EPCO
- EPCOS Inc
- EPCOS (TDK)
- EPCOS PTE LTD
- EPCOS LIMITED
- Epcos (Siemens)
- EPCOS LTD
- TDK EPCOS
- EPCOS AG
- EPCOS (Si
- EPCOS INC (VA)
- EPCOS LIMITEDKEME
- Epcos (Siemens Div)
- EPCOS (Siemens Passi
- EPCOS FERRIT
- EPCOS LIMITEDTHIN
- Epcos/RF360
- EPCOSF
- EPCOS (D)
- EPCOS AG (TDK-EPC CORPORATION)
- EPCOS(RoHS)
- EPCOS AG (Siemens)
- S+M
- EPCOS AG (TD