- Mfr. #:
- B72530V0110K062
- Description:
- Varistors Varistor CN1210K11G
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
|---|---|
| Mounting | SMD/SMT |
| Termination-Style | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Type | Multilayer Varistors |
| Product | MLV |
| Manufacturer | EPCOS / TDK |
| Part-Aliases | B72530V110K62 CN1210K11G |
| Series | B725 |
| Case-Code-mm | 3225 |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Current-Rating | 2.5 A |
| Voltage-Rating-DC | 14 VDC |
| Package-Case | 1210 (3225 metric) |
| Case-Code-in | 1210 |
| Voltage-Rating-AC | 11 VAC |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 1.7 mm |
| Operating-Temperature-Range | - 55 C to + 125 C |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: B72530V0110K062 is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy B72530V0110K062,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
B72530V0110K062 Price & Stock
EPCOS B72530V0110K062 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | B72530V0110K062-ND | - | - | - | - | - | - | 2019-12-25T13:57:58Z |
| Mouser | 871-B72530V0110K062 | - | 6.00 | 5.26 | 4.07 | 2.41 | 2.18 | 2019-12-25T18:16:01Z |
Alternate Names
EPCOS has several brands around the world that may have alternate names for B72530V0110K062 due to regional differences or acquisition. B72530V0110K062 may also be known as the following names:
- EPC
- EPCO
- EPCOS Inc
- EPCOS (TDK)
- EPCOS PTE LTD
- EPCOS LIMITED
- Epcos (Siemens)
- EPCOS LTD
- TDK EPCOS
- EPCOS AG
- EPCOS (Si
- EPCOS INC (VA)
- EPCOS LIMITEDKEME
- Epcos (Siemens Div)
- EPCOS (Siemens Passi
- EPCOS FERRIT
- EPCOS LIMITEDTHIN
- Epcos/RF360
- EPCOSF
- EPCOS (D)
- EPCOS AG (TDK-EPC CORPORATION)
- EPCOS(RoHS)
- EPCOS AG (Siemens)
- S+M
- EPCOS AG (TD