- Mfr. #:
- CFSV7
- Description:
- XTAL OSC XO 622.0800MHZ LVDS SMD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Frequency-Stability | ±30ppm |
|---|---|
| Type | XO (Standard) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | Oscillators |
| Output | LVDS |
| Function | Enable/Disable |
| Manufacturer | Cardinal Components Inc. |
| Series | CFSV |
| Packaging | Bulk |
| Current-Supply-Max | 80mA |
| Frequency | 622.08MHz |
| Package-Case | 6-SMD, No Lead (DFN, LCC) |
| Voltage-Supply | 3.3V |
| Size-Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height | 0.079" (2.00mm) |
| Operating-Temperature | -10°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
More Information
We can supply Cardinal Components Inc. CFSV7, use the request quote form to request CFSV7 pirce, Cardinal Components Inc. Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
CFSV7 Price & Stock
Cardinal Components CFSV7 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | CFSV7 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Cardinal Components has several brands around the world that may have alternate names for CFSV7 due to regional differences or acquisition. CFSV7 may also be known as the following names: