- Mfr. #:
- CFVED-A7BP-155.52TS
- Description:
- XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Frequency-Stability | ±50ppm |
|---|---|
| Type | VCXO |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | Oscillators |
| Output | LVPECL |
| Function | Enable/Disable |
| Manufacturer | Cardinal Components Inc. |
| Series | CFVED |
| Packaging | Bulk |
| Package-Case | 6-SMD, No Lead (DFN, LCC) |
| Voltage-Supply | 3.3V |
| Frequency | 155.52MHz |
| Current-Supply-Max | 100mA |
| Size-Dimension | 0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm) |
| Height | 0.138" (3.50mm) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
CFVED-A7BP-155.52TS Price & Stock
Cardinal Components CFVED-A7BP-155.52TS pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nexxon | CFVED-A7BP-155.52TS | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | CFVED-A7BP-155.52TS | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Cardinal Components has several brands around the world that may have alternate names for CFVED-A7BP-155.52TS due to regional differences or acquisition. CFVED-A7BP-155.52TS may also be known as the following names: