CFVL-A7BP-622.08TS - Cardinal Components Inc.
Mfr. #:
CFVL-A7BP-622.08TS
Description:
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVDS
Specifications
Frequency-Stability ±50ppm
Type VCXO
Mounting-Type Surface Mount
Product Category Oscillators
Output LVDS
Function Enable/Disable
Manufacturer Cardinal Components Inc.
Series CFVL
Packaging Bulk
Frequency 622.08MHz
Package-Case 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Voltage-Supply 3.3V
Current-Supply-Max 100mA
Size-Dimension 0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height 0.138" (3.50mm)
Operating-Temperature -40°C ~ 85°C