- Mfr. #:
- CGA-6618
- Description:
- IC AMP CATV HBT GAAS DUAL 8-ESOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | RFMD |
| Output-Type | Push-Pull |
| Product Category | IC Chips |
| Applications | CATV |
| Package-Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Supplier-Device-Package | 8-ESOP |
| Voltage-Supply-Single-Dual | 4.8 V ~ 5.4 V |
| Number-of-Circuits | 2 |
| Current-Supply | 160mA |
| Series | - |
| -3db-Bandwidth | - |
| Slew-Rate | - |
| Current-Output-Channel | - |
More Information
Request a quote CGA-6618 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of CGA-6618 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
CGA-6618 Price & Stock
RFMD CGA-6618 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| C Plus Electronics | CGA-6618 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| Sierra IC | CGA-6618 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | CGA-6618 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
RFMD has several brands around the world that may have alternate names for CGA-6618 due to regional differences or acquisition. CGA-6618 may also be known as the following names:
- RF MICRO DEVICES
- RF MICRO
- STANFORD
- STANFORD MICRODEVICES
- SIR
- SIRENZA
- SIRENZA MICRODEVICES
- MICRO LIN
- MCLN
- RF Micro Devices (RFMD)
- MICROLINE
- RF MICRO-DEV
- RF MICRO DEVICE
- RF MICRO DEVICES INC
- RF MICRO DEVIC
- RFMD (VA)
- RFMD INC
- RF MICRO DIVICE