- Mfr. #:
- CPFBZ-A2C4-32.768KD6
- Description:
- CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Frequency-Tolerance | ±10ppm |
|---|---|
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Operating-Mode | Fundamental |
| Packaging | Digi-ReelR Alternate Packaging |
| Product Category | Crystals |
| Manufacturer | Cardinal Components Inc. |
| Series | CPFB |
| Load-Capacitance | 6pF |
| ESR-Equivalent-Series-Resistance | 50 kOhm |
| Package-Case | 4-SMD |
| Frequency | 32.768kHz |
| Size-Dimension | 0.343" L x 0.146" W (8.70mm x 3.70mm) |
| Height | 0.098" (2.50mm) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Frequency-Stability | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
CPFBZ-A2C4-32.768KD6 Price & Stock
Cardinal Components CPFBZ-A2C4-32.768KD6 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 370-1057-1-ND | 4,819 | 4.50 | 3.76 | 3.00 | 2.40 | 2.40 | 2019-11-18T13:35:53Z |
| Digi-Key | 370-1057-6-ND | 4,819 | 4.50 | 3.76 | 3.00 | 2.40 | 2.40 | 2019-11-18T13:35:53Z |
| Digi-Key | 370-1057-2-ND | 3,000 | - | - | - | - | 1.98 | 2019-11-18T13:35:53Z |
| C Plus Electronics | CPFBZ-A2C4-32.768KD6 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| North Star Micro | CPFBZ-A2C4-32.768KD6 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Cardinal Components has several brands around the world that may have alternate names for CPFBZ-A2C4-32.768KD6 due to regional differences or acquisition. CPFBZ-A2C4-32.768KD6 may also be known as the following names: