- Mfr. #:
- DVK-SFJK-API-1-GEVK
- Description:
- RF Development Tools SIGFOX JAPAN AND KOREA
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Interface Type: | USB |
| Tradename: | Sigfox |
| Type: | RF Transistors |
| Product Category: | RF Development Tools |
| Product Type: | RF Development Tools |
| Brand: | ON Semiconductor |
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Subcategory: | Development Tools |
| Product: | Development Kits |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | AX-SFxx |
| Tool Is For Evaluation Of: | AX-SFJK-API-1-01-TB05, AX-SFJK-API-1-01-TX30 |
| Frequency: | 922.2 MHz, 923.2 MHz |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Dimensions: | 13 mm x 35 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
DVK-SFJK-API-1-GEVK Price & Stock
ON Semiconductor DVK-SFJK-API-1-GEVK pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | DVK-SFJK-API-1-GEVKOS-ND | 3 | 701.14 | 701.14 | 701.14 | 701.14 | 701.14 | 2020-03-31T22:02:59Z |
| RS Components | 1719131 | 4 | 875.21 | 875.21 | 875.21 | 875.21 | 875.21 | 2020-03-30T16:36:57Z |
| Mouser | 863-DVK-SFJK-API-1 | 4 | 858.20 | 802.18 | 746.02 | 693.97 | 693.97 | 2020-03-31T18:43:53Z |
| element14 APAC | 2775491 | 1 | 846.61 | 734.92 | 711.53 | 711.53 | 711.53 | 2020-03-12T13:48:22Z |
| Verical | DVK-SFJK-API-1-GEVK | 4 | 702.10 | 702.10 | 702.10 | 702.10 | 702.10 | 2020-03-31T18:43:53Z |
| Arrow Electronics | DVK-SFJK-API-1-GEVK | 4 | 702.10 | 702.10 | 702.10 | 702.10 | 702.10 | 2020-03-31T18:43:53Z |
| Avnet | DVK-SFJK-API-1-GEVK | - | 747.87 | 747.87 | 747.87 | 747.87 | 747.87 | 2020-04-01T01:45:05Z |
| Farnell | 2775491 | 1 | 525.38 | 525.38 | 525.38 | 525.38 | 525.38 | 2020-04-01T01:57:12Z |
| Newark | 30AC9532 | - | 813.33 | 768.45 | 701.14 | 701.14 | 701.14 | 2020-03-31T18:43:53Z |
Alternate Names
ON Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for DVK-SFJK-API-1-GEVK due to regional differences or acquisition. DVK-SFJK-API-1-GEVK may also be known as the following names:
- ON SEMI
- ONS
- ON SEM
- ONSEMICON
- ON SEMICONDUCTO
- ON SEMICONDUCTORS
- OSC
- ONSEMIC
- ONSE
- SCG
- ON SEMICONDU
- ON SEMICONDUCTOR COR
- ONSM
- ON SEMICOND
- ON SEMICO
- ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
- MOT/ON SEMI
- ON SEMICONDUCTOR CORPORATION
- ON4
- ON SEMICONDUCTOR CORP
- Fairchild (ON Semiconductor)
- ON-SEMI SCG
- ON SEMICONDUTOR
- ON/PBF
- ON SEMICONDUCTOR (VA)
- ON Semiconductor Inc.
- onsemiconductor