- Mfr. #:
- EL357NC(TB)-VG
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Output-Type | Transistor |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | Optoisolators - Transistor, Photovoltaic Output |
| Manufacturer | Everlight Electronics Co Ltd |
| Input-Type | DC |
| Voltage-Output-Max | 80V |
| Current-DC-Forward-If-Max | 50mA |
| Current-Output-Channel | 50mA |
| Current-Transfer-Ratio-Max | 400% @ 5mA |
| Supplier-Device-Package | 4-SOP (2.54mm) |
| Package-Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Rise-Fall-Time-Typ | 3μs, 4μs |
| Voltage-Isolation | 3750Vrms |
| Vce-Saturation-Max | 200mV |
| Current-Transfer-Ratio-Min | 200% @ 5mA |
| Voltage-Forward-Vf-Typ | 1.2V |
| Number-of-Channels | 1 |
| Operating-Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Series | - |
| Turn-On-Turn-Off-Time-Typ | - |
More Information
The price and lead time for EL357NC(TB)-VG depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
EL357NC(TB)-VG Price & Stock
Everlight EL357NC(TB)-VG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | EL357NC(TB)-VG-ND | - | - | - | - | - | 0.927 | 2020-04-29T13:05:56Z |
| Hamilton Americas | EL357NC(TB)-VG | 18,151 | - | - | - | - | - | 2020-04-30T02:24:56Z |
| North Star Micro | EL357NC(TB)-VG | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Everlight has several brands around the world that may have alternate names for EL357NC(TB)-VG due to regional differences or acquisition. EL357NC(TB)-VG may also be known as the following names:
- EVERLIGHT ELECTRONICS CO LTD
- Everlight Electronics
- EVER
- EVL
- EVE
- EVERLIGH
- Everlight Electronic
- EVERLIGHT ELEC
- EVERLIGHT ELECT
- Everlight Americas
- EVERLIGHT INTERNATIONAL CORP
- EVERLIGHT ELECTRONICS CO LTD (VA)
- EVERLIGHT ELECTRONICS GMBH
- Everlight Electronics CO
- EVERLIGHT/LT
- Everlight International
- EVERLIGHT ELECTRONI
- EVERLIGHT CORPORATION
- EVERLIGHT ELECTRONICS INC
- EVRLIGHT
- EVERLIGHT T/R
- Everlight Opto
- EVEC