- Mfr. #:
- EL4501IU-T7
- Description:
- IC VIDEO FRONT END AMP 24-QSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Applications | Video Front End (VFE) |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | Linear - Amplifiers - Video Amps and Modules |
| Manufacturer | Intersil |
| Slew-Rate | 96 V/μs |
| Current-Output-Channel | 70mA |
| Voltage-Supply-Single-Dual | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package-Case | 24-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 24-QSOP |
| -3db-Bandwidth | 100MHz |
| Current-Supply | 10.5mA |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Series | - |
| Output-Type | - |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
EL4501IU-T7 is available at OMO Electronic.We can offer EL4501IU-T7 for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
EL4501IU-T7 Price & Stock
Intersil EL4501IU-T7 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | EL4501IU-T7 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Intersil has several brands around the world that may have alternate names for EL4501IU-T7 due to regional differences or acquisition. EL4501IU-T7 may also be known as the following names:
- INTER
- ISL
- INTERS
- INTERSI
- Intersil Corporation
- INTESIL
- INSL
- INTR
- INTERSIL CORP
- INTS
- INTERSL
- INTRSL
- HARRIS SEMICONDUCTOR
- INTERSIL/HARRIS
- INTSL
- INERSIL
- HARRIS SEMI
- INTERSIL CHINA LIMITED
- INTERSIL/PBF
- Harris / Intersil
- Harris Semiconductor(Intersil)
- INTERSIL/MIL
- INTEYSIL
- Renesas Electronics / Intersil
- INTERSIL (VA)