- Mfr. #:
- EL7104CS
- Description:
- IC PWR MOSFET DVR HS 8-SOIC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Package-Case | Surface Mount |
| Data-Interface | Single |
| Voltage-Supply-Analog | Non-Inverting |
| Type | Low-Side |
| Manufacturer | Intersil |
| Product Category | IC Chips |
| Supplier-Device-Package | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating-Temperature | 7.5ns, 10ns |
| Dynamic-Range-ADCs-DACs-db-Typ | 4A, 4A |
| Sigma-Delta | 4.5 V ~ 16 V |
| Resolution-Bits | 1 |
| S-N-Ratio-ADCs-DACs-db-Typ | 0.8V, 2.4V |
| Mounting-Type | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Series | - |
| Voltage-Supply-Digital | - |
| Number-of-ADCs-DACs |
More Information
OMO is specialized in sourcing hard-to-find and obsolete parts. we have stock of EL7104CS at omo-ic.com. Email us to get the newest quotation lead time and stock availability.
EL7104CS Price & Stock
Intersil EL7104CS pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | EL7104CS | 154 | 42.83 | 42.83 | 38.20 | 34.83 | 34.83 | 2019-11-14T09:40:43Z |
| LTL Group | 4831558 | 1,034 | - | - | - | - | - | 2019-11-10T03:06:17Z |
| Chip Components | EL7104CS | 12,268 | - | - | - | - | - | 2019-10-11T10:31:56Z |
| Bison Technologies | EL7104CS-10108-ELANTEC | 435 | - | - | - | - | - | 2019-11-04T08:20:44Z |
| Direct Components | EL7104CS | 270 | - | - | - | - | - | 2019-07-02T03:21:47Z |
| GreenTree Electronics | EL7104CS | 750 | - | - | - | - | - | 2019-11-06T14:43:13Z |
| Dana Microsystems | EL7104CS | 17 | - | - | - | - | - | 2019-10-01T16:44:51Z |
| Sierra IC | EL7104CS | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| TransparentC | EL7104CS | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | EL7104CS | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Intersil has several brands around the world that may have alternate names for EL7104CS due to regional differences or acquisition. EL7104CS may also be known as the following names:
- INTER
- ISL
- INTERS
- INTERSI
- Intersil Corporation
- INTESIL
- INSL
- INTR
- INTERSIL CORP
- INTS
- INTERSL
- INTRSL
- HARRIS SEMICONDUCTOR
- INTERSIL/HARRIS
- INTSL
- INERSIL
- HARRIS SEMI
- INTERSIL CHINA LIMITED
- INTERSIL/PBF
- Harris / Intersil
- Harris Semiconductor(Intersil)
- INTERSIL/MIL
- INTEYSIL
- Renesas Electronics / Intersil
- INTERSIL (VA)