- Mfr. #:
- EL7155CN
- Description:
- IC DVR PIN 40MHZ 3STATE 8DIP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Package-Case | Through Hole |
| Data-Interface | Synchronous |
| Product Category | PMIC - Gate Drivers |
| Voltage-Supply-Analog | Non-Inverting |
| Type | Half-Bridge |
| Manufacturer | ELANTEC |
| Supplier-Device-Package | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Sigma-Delta | 4.5 V ~ 16.5 V |
| Dynamic-Range-ADCs-DACs-db-Typ | 3.5A, 3.5A |
| Resolution-Bits | 2 |
| Operating-Temperature | 14.5ns, 15ns |
| S-N-Ratio-ADCs-DACs-db-Typ | 0.8V, 2.4V |
| Mounting-Type | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Series | - |
| Voltage-Supply-Digital | - |
| Number-of-ADCs-DACs |
More Information
parts# EL7155CN is available at OMO Electronic, see description of EL7155CN as below .
use the request quote form to request EL7155CN price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for EL7155CN depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
EL7155CN Price & Stock
Elantec EL7155CN pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | EL7155CN | 7,248 | 52.33 | 52.33 | 46.67 | 42.55 | 42.55 | 2019-12-28T10:04:03Z |
| LTL Group | 4831572 | 803 | - | - | - | - | - | 2019-12-30T02:28:42Z |
| Dana Microsystems | EL7155CN | 1,980 | - | - | - | - | - | 2019-12-18T03:40:52Z |
| North Star Micro | EL7155CN | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | EL7155CN | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Elantec has several brands around the world that may have alternate names for EL7155CN due to regional differences or acquisition. EL7155CN may also be known as the following names:
- ELA
- ELANTECH
- ELNTEC
- Elantec Semiconductor
- ELANTEC INTERSIL
- ELNETEC
- Elantec Inc
- Elantec Semiconductor Inc/Intersil
- Elantec Semiconducto
- ELN
- ELC
- ELANTEC SEMICONDUCTOR INC