- Mfr. #:
- EL7222CS
- Description:
- IC DVR HS DUAL MOSFET 8-SOIC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Package-Case | Surface Mount |
| Product Category | PMIC - Gate Drivers |
| Type | Low-Side |
| Voltage-Supply-Analog | Inverting, Non-Inverting |
| Manufacturer | Intersil |
| Data-Interface | Independent |
| Supplier-Device-Package | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating-Temperature | 7.5ns, 10ns |
| Sigma-Delta | 4.5 V ~ 15 V |
| Dynamic-Range-ADCs-DACs-db-Typ | 2A, 2A |
| Resolution-Bits | 2 |
| S-N-Ratio-ADCs-DACs-db-Typ | 0.8V, 2.4V |
| Mounting-Type | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Series | - |
| Voltage-Supply-Digital | - |
| Number-of-ADCs-DACs |
More Information
parts# EL7222CS is available at OMO Electronic, see description of EL7222CS as below .
use the request quote form to request EL7222CS price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for EL7222CS depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
EL7222CS Price & Stock
Elantec EL7222CS pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | EL7222CS | 211 | 41.77 | 41.77 | 37.23 | 33.96 | 33.96 | 2020-01-02T09:58:25Z |
| SIE Connect | EL7222CS | 4 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T07:06:09Z |
| LTL Group | 5997290 | 64 | - | - | - | - | - | 2020-01-02T00:37:02Z |
| Quest | EL7222CS | 4 | 39.74 | 26.50 | 26.50 | 26.50 | 26.50 | 2020-01-01T11:13:10Z |
| Resion | EL7222CS | 27 | - | - | - | - | - | 2019-04-10T15:52:26Z |
| Chip Components | EL7222CS | 15,320 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T02:38:24Z |
| Bison Technologies | EL7222CS-134320-INTERSIL | 1,800 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Bison Technologies | EL7222CS-86263-ELANTEC | 1,233 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Bison Technologies | EL7222CS-134319-INTERSIL | 1,220 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Bison Technologies | EL7222CS-209174-ELANTEC | 123 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| North Star Micro | EL7222CS | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| TransparentC | EL7222CS | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| Sierra IC | EL7222CS | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Elantec has several brands around the world that may have alternate names for EL7222CS due to regional differences or acquisition. EL7222CS may also be known as the following names:
- ELA
- ELANTECH
- ELNTEC
- Elantec Semiconductor
- ELANTEC INTERSIL
- ELNETEC
- Elantec Inc
- Elantec Semiconductor Inc/Intersil
- Elantec Semiconducto
- ELN
- ELC
- ELANTEC SEMICONDUCTOR INC