- Mfr. #:
- EL7232CS-T7
- Description:
- IC LINE DRIVER DUAL 3ST 8-SOIC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | Intersil |
| Product Category | Interface - Drivers, Receivers, Transceivers |
| Type | Driver |
| Package-Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 8-SOIC |
| Voltage-Supply | 4.5 V ~ 16 V |
| Number-of-Drivers-Receivers | 2/0 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
| Protocol | - |
| Data-Rate | - |
| Duplex | - |
| Receiver-Hysteresis | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
EL7232CS-T7 Price & Stock
Elantec EL7232CS-T7 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | EL7232CS-T7 | 1,000 | 11.77 | 11.77 | 11.29 | 10.87 | 10.87 | 2020-03-04T09:51:34Z |
| LTL Group | 4831625 | 969 | - | - | - | - | - | 2020-03-04T05:52:29Z |
| Chip Components | EL7232CS-T7 | 15,320 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T02:38:24Z |
| Bison Technologies | EL7232CS-T7-134316-INTERSIL | 539 | - | - | - | - | - | 2020-02-28T12:09:47Z |
| Dana Microsystems | EL7232CS-T7 | 11,970 | - | - | - | - | - | 2020-02-26T04:50:47Z |
Alternate Names
Elantec has several brands around the world that may have alternate names for EL7232CS-T7 due to regional differences or acquisition. EL7232CS-T7 may also be known as the following names:
- ELA
- ELANTECH
- ELNTEC
- Elantec Semiconductor
- ELANTEC INTERSIL
- ELNETEC
- Elantec Inc
- Elantec Semiconductor Inc/Intersil
- Elantec Semiconducto
- ELN
- ELC
- ELANTEC SEMICONDUCTOR INC