F5QA737M5M2QN-J - Taiyo Yuden
Mfr. #:
F5QA737M5M2QN-J
Description:
Signal Conditioning SAW FILTER BAND 12/17 1109 CSSD
Specifications
RoHS: Y
Manufacturer: Taiyo Yuden
Brand: Taiyo Yuden
Product Category: Signal Conditioning
Mounting: SMD/SMT
Termination Style: SMD/SMT
Product: SAW Filters
Packaging: Reel
Subcategory: Filters
Product Type: Filters
Type: FBAR/SAW Device
Series: F5
Frequency: 737.5 MHz
Frequency Range: 700 MHz to 1000 MHz
Factory Pack Quantity: 5000
Insertion Loss: 1.6 dB
Package / Case: 1.1 mm x 0.9 mm x 0.5 mm