- Mfr. #:
- F5QA737M5M2QN-J
- Description:
- Signal Conditioning SAW FILTER BAND 12/17 1109 CSSD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Brand: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Signal Conditioning |
| Mounting: | SMD/SMT |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Product: | SAW Filters |
| Packaging: | Reel |
| Subcategory: | Filters |
| Product Type: | Filters |
| Type: | FBAR/SAW Device |
| Series: | F5 |
| Frequency: | 737.5 MHz |
| Frequency Range: | 700 MHz to 1000 MHz |
| Factory Pack Quantity: | 5000 |
| Insertion Loss: | 1.6 dB |
| Package / Case: | 1.1 mm x 0.9 mm x 0.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
F5QA737M5M2QN-J Price & Stock
Taiyo Yuden F5QA737M5M2QN-J pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 587-5649-1-ND | 76 | 2.88 | 2.65 | 2.36 | 1.45 | 1.45 | 2019-12-24T14:00:29Z |
| Digi-Key | 587-5649-6-ND | 76 | 2.88 | 2.65 | 2.36 | 1.45 | 1.45 | 2019-12-24T14:00:29Z |
| Digi-Key | 587-5649-2-ND | - | - | - | - | - | 1.11 | 2019-12-24T14:00:29Z |
| element14 APAC | 2860601 | 4,850 | 3.26 | 3.00 | 2.67 | 1.65 | 1.65 | 2019-12-25T02:22:36Z |
| Avnet | 95Y0843 | - | 2.88 | 2.44 | 2.24 | 2.24 | 2.24 | 2019-12-25T02:19:22Z |
| Avnet | F5QA737M5M2QN-J | - | - | - | - | - | 1.16 | 2019-12-25T02:19:22Z |
| Mouser | 963-F5QA737M5M2QN-J | - | 2.88 | 2.44 | 2.24 | 1.45 | 1.11 | 2019-12-08T21:05:53Z |
| Farnell | 2860601 | 4,850 | 4.32 | 2.99 | 2.35 | 1.52 | 1.52 | 2019-12-25T02:52:04Z |
| Newark | 95Y0843 | 4,850 | 0.872 | 0.872 | 0.872 | 0.872 | 0.872 | 2019-12-08T21:05:53Z |
Alternate Names
Taiyo Yuden has several brands around the world that may have alternate names for F5QA737M5M2QN-J due to regional differences or acquisition. F5QA737M5M2QN-J may also be known as the following names:
- TAIYO
- TAI
- TAIYO YUDE
- TAIY
- TAIYO YUDEN CO LTD
- TAIYO YUDEN INC
- TYO
- TAIYO YUD
- TAIYO YUDEN INVERT
- Taiyo Yuden (USA) Inc
- TAIYO YUDEN COMP
- T-YUDEN
- Taiyo Yuden Components Div
- TAIYO YUDEN-XENTEK
- TAIYO YUDEN PTE LTD
- TAIYO YUDEN (VA)
- TAIYOYUDENCOMPANYLIMITED
- TAYOYUDEN
- TAIYO YUDEN (USA)
- Taiyo Yuden Europe GmbH
- TAIYO YUDEN (S) PT
- TAIYO(RoHS)
- TAIYO YUDEN EUROPE
- Taiwan Taiyo Yuden
- TAIYO YUDEN COMPANY LTD