F5QG942M5P2KF-J - Taiyo Yuden
Mfr. #:
F5QG942M5P2KF-J
Description:
Signal Conditioning SAW FILTER BAND 8 1109 CSSD BAL
Specifications
RoHS: Y
Manufacturer: Taiyo Yuden
Brand: Taiyo Yuden
Product Category: Signal Conditioning
Termination Style: SMD/SMT
Mounting: SMD/SMT
Product: SAW Filters
Packaging: Reel
Subcategory: Filters
Product Type: Filters
Type: FBAR/SAW Device
Series: F5
Frequency: 942.5 MHz
Frequency Range: 700 MHz to 1000 MHz
Factory Pack Quantity: 5000
Impedance: 50 Ohms, 100 Ohms
Insertion Loss: 2.2 dB
Package / Case: 1.1 mm x 0.9 mm x 0.5 mm