F60800010 - Diodes Incorporated
Mfr. #:
F60800010
Description:
Crystals 8.000MHz 18pF 30ppm -40 +85
Specifications
RoHS: Y
Tradename: SaRonix-eCera
Termination Style: SMD/SMT
Mounting Style: SMD/SMT
Packaging: Reel
Type: Quartz Crystal
Series: F6
Brand: Diodes Incorporated
Manufacturer: Diodes Incorporated
Product: Crystals
Subcategory: Crystals
Product Type: Crystals
Product Category: Crystals
Frequency: 8 MHz
Package / Case: 6 mm x 3.5 mm
Length: 6 mm
Frequency Stability: 30 PPM
Width: 3.5 mm
Tolerance: 20 PPM
Load Capacitance: 18 pF
Factory Pack Quantity: 1000
ESR: 100 Ohms
Drive Level: 10 uW
Height: 1.2 mm