- Mfr. #:
- G3VM-21PR11(TR05)
- Description:
- SSR RELAY SPST-NO 900MA 0-20V
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Surface Mount |
|---|---|
| Product Category | Solid State Relays |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Termination-Style | SMD (SMT) Tab |
| Relay-Type | Relay |
| Manufacturer | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Series | G3VM |
| Packaging | Digi-ReelR Alternate Packaging |
| Output-Type | AC, DC |
| Load-Current | 900mA |
| Supplier-Device-Package | 4-USOP |
| Package-Case | 4-SMD (0.128", 3.25mm) |
| On-State-Resistance-Max | 220 mOhm |
| Voltage-Input | 1.15VDC |
| Voltage-Load | 0 ~ 20 V |
More Information
The price and lead time for G3VM-21PR11(TR05) depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
G3VM-21PR11(TR05) Price & Stock
Omron G3VM-21PR11(TR05) pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | Z3663CT-ND | 18,659 | 82.61 | 77.47 | 61.98 | 55.09 | 55.09 | 2020-04-17T13:05:08Z |
| Digi-Key | Z3663DKR-ND | 18,659 | 82.61 | 77.47 | 61.98 | 55.09 | 55.09 | 2020-04-17T13:05:08Z |
| Digi-Key | Z3663TR-ND | 18,000 | - | - | - | 43.82 | 43.82 | 2020-04-17T13:05:08Z |
| Onlinecomponents.com | G3VM-21PR11(TR05) | 1,419 | - | - | - | 40.11 | 40.11 | 2020-04-17T11:10:30Z |
| Mouser | 653-G3VM-21PR11TR05 | 1,103 | 79.43 | 62.88 | 59.56 | 43.78 | 43.78 | 2020-04-17T20:46:31Z |
| Chip One Stop Japan | C1S541201038671 | 681 | 59.44 | 55.82 | 45.43 | 41.70 | 41.70 | 2020-04-17T11:47:12Z |
| element14 APAC | 2507625 | 90 | 102.75 | 96.36 | 77.09 | 68.52 | 68.52 | 2020-04-15T02:31:35Z |
| Verical | G3VM-21PR11(TR05) | 681 | - | 63.88 | 51.93 | 47.70 | 47.70 | 2020-04-16T17:46:31Z |
| Verical | G3VM-21PR11(TR05) | 1,000 | - | - | - | 47.76 | 47.76 | 2020-04-16T17:46:31Z |
| Verical | G3VM-21PR11(TR05) | 6 | - | 76.46 | 76.46 | 76.46 | 76.46 | 2020-04-16T17:46:31Z |
| Arrow Electronics | G3VM-21PR11(TR05) | 1,000 | - | - | - | 45.30 | 45.30 | 2020-04-17T16:02:06Z |
| Arrow Electronics | G3VM-21PR11(TR05) | 6 | 76.46 | 76.46 | 76.46 | 76.46 | 76.46 | 2020-04-17T16:02:06Z |
| TTI | G3VM21PR11TR05 | 1,000 | - | - | - | 40.46 | 40.46 | 2020-04-18T07:24:04Z |
| Electro Sonic | G3VM21PR11TR05 | 1,419 | - | - | - | 41.31 | 41.31 | 2020-04-18T10:07:37Z |
| Master Electronics | G3VM-21PR11(TR05) | 1,419 | - | - | - | 40.11 | 40.11 | 2020-04-17T09:11:34Z |
| Avnet | 45W6864 | - | 80.07 | 63.38 | 60.05 | 60.05 | 60.05 | 2020-04-18T01:18:00Z |
| Avnet | G3VM21PR11TR05 | - | - | - | - | 46.58 | 40.18 | 2020-04-18T01:18:00Z |
| Sager Electronics | G3VM-21PR11(TR05) | - | - | - | - | 52.20 | 52.20 | 2020-04-17T13:17:27Z |
| Heilind Electronics | OMRG3VM-21PR11(TR05) | - | - | - | - | - | - | 2020-04-17T02:10:48Z |
| Farnell | 2507625 | 90 | 87.69 | 82.38 | 66.01 | 66.01 | 66.01 | 2020-04-16T14:12:22Z |
| Newark | 45W6864 | 774 | 80.07 | 63.38 | 60.05 | 53.40 | 53.40 | 2020-04-15T03:18:12Z |
| Avnet Europe | G3VM21PR11TR05 | - | - | - | - | 36.56 | 32.98 | 2020-04-17T07:17:45Z |
| Allied Electronics & Automation | 71560554 | - | - | - | - | 46.05 | 46.05 | 2020-04-17T10:31:20Z |
| Arrow.cn | G3VM21PR11TR05#OMRON | 6 | 76.77 | 76.77 | 76.77 | 76.77 | 76.77 | 2020-04-06T16:07:59Z |
| Abacus Technologies | G3VM-21PR11 TR05 | 1,540 | - | - | - | - | - | 2020-04-17T19:12:19Z |
| North Star Micro | G3VM-21PR11(TR05) | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Omron has several brands around the world that may have alternate names for G3VM-21PR11(TR05) due to regional differences or acquisition. G3VM-21PR11(TR05) may also be known as the following names:
- OMRON ELECTRONICS
- OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
- OMR
- OMROM
- OMRO
- OMRON STI
- OMRN
- OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION
- Omron Industrial
- OMRON-IA
- Omron Electronics Inc-EMC Div
- OMRON CORP
- Omron Automation and Safety
- OMRON ELECTRONICS INC
- Omron Automation
- OMRON CORPORATION
- Omron Electronics LLC
- Omron Electronics Inc-IA Div
- Omron Electronics Inc-ECB Div
- OMRON SAFETY
- OMRON ELECTRIC
- OMRON GMBH
- OMRONELEC
- OMRON ELECTRONI
- OMRON ELE