- Mfr. #:
- G3VM-41PR11(TR05)
- Description:
- SSR RELAY SPST-NO 140MA 0-40V
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Surface Mount |
|---|---|
| Product Category | Solid State Relays |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Termination-Style | SMD (SMT) Tab |
| Relay-Type | Relay |
| Manufacturer | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Series | G3VM |
| Packaging | Digi-ReelR Alternate Packaging |
| Output-Type | AC, DC |
| Supplier-Device-Package | 4-USOP |
| Package-Case | 4-SMD (0.128", 3.25mm) |
| Load-Current | 140mA |
| On-State-Resistance-Max | 10 Ohm |
| Voltage-Input | 1.15VDC |
| Voltage-Load | 0 ~ 40 V |
More Information
We can supply Omron Electronics Inc-EMC Div G3VM-41PR11(TR05), use the request quote form to request G3VM-41PR11(TR05) pirce, Omron Electronics Inc-EMC Div Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
G3VM-41PR11(TR05) Price & Stock
Omron G3VM-41PR11(TR05) pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Onlinecomponents.com | G3VM-41PR11(TR05) | 155 | - | - | - | 42.23 | 40.60 | 2020-04-19T11:22:22Z |
| Mouser | 653-G3VM-41PR11TR05 | 395 | 80.28 | 63.59 | 58.85 | 44.28 | 44.28 | 2020-04-17T20:46:31Z |
| Verical | G3VM-41PR11(TR05) | 155 | - | - | - | 62.41 | 62.41 | 2020-04-18T18:00:11Z |
| Digi-Key | Z3662TR-ND | - | - | - | - | 47.47 | 47.47 | 2020-04-19T13:12:18Z |
| Electro Sonic | G3VM41PR11TR05 | 155 | - | - | - | 43.49 | 41.82 | 2020-04-19T09:22:37Z |
| Master Electronics | G3VM-41PR11(TR05) | 155 | - | - | - | 42.23 | 40.60 | 2020-04-19T09:06:26Z |
| Avnet | G3VM41PR11TR05 | - | - | - | - | 47.10 | 40.63 | 2020-04-18T01:18:00Z |
| element14 APAC | 2775678 | - | 103.90 | 97.43 | 82.27 | 82.27 | 82.27 | 2020-04-15T02:31:35Z |
| Heilind Electronics | OMRG3VM-41PR11(TR05) | - | - | - | - | - | - | 2020-04-18T17:12:38Z |
| Sager Electronics | G3VM-41PR11(TR05) | - | - | - | - | - | - | 2020-04-18T12:49:14Z |
| Farnell | 2775678 | - | 88.63 | 83.15 | 66.56 | 66.56 | 66.56 | 2020-04-16T14:12:22Z |
| Newark | 26W7541 | - | 80.92 | 64.08 | 59.91 | 59.91 | 59.91 | 2020-04-15T03:18:12Z |
| Allied Electronics & Automation | 71560924 | - | - | - | - | 47.89 | 47.89 | 2020-04-19T10:42:59Z |
| Andel Nordic | G3VM-41PR11(TR05) | 5,560 | - | - | - | - | - | 2020-04-14T03:20:04Z |
| Sierra IC | G3VM-41PR11(TR05) | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
| North Star Micro | G3VM-41PR11(TR05) | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Omron has several brands around the world that may have alternate names for G3VM-41PR11(TR05) due to regional differences or acquisition. G3VM-41PR11(TR05) may also be known as the following names:
- OMRON ELECTRONICS
- OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
- OMR
- OMROM
- OMRO
- OMRON STI
- OMRN
- OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION
- Omron Industrial
- OMRON-IA
- Omron Electronics Inc-EMC Div
- OMRON CORP
- Omron Automation and Safety
- OMRON ELECTRONICS INC
- Omron Automation
- OMRON CORPORATION
- Omron Electronics LLC
- Omron Electronics Inc-IA Div
- Omron Electronics Inc-ECB Div
- OMRON SAFETY
- OMRON ELECTRIC
- OMRON GMBH
- OMRONELEC
- OMRON ELECTRONI
- OMRON ELE