- Mfr. #:
- GD75232PWG4
- Description:
- IC MULT RS-232 DRV/REC 20TSSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube Alternate Packaging |
|---|---|
| Type | Transceiver |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Protocol | RS232 |
| Product Category | Interface - Drivers, Receivers, Transceivers |
| Series | GD |
| Duplex | Full |
| Voltage-Supply | 5V, ±7.5 V ~ 15 V |
| Receiver-Hysteresis | 500mV |
| Number-of-Drivers-Receivers | 2016/3/5 |
| Package-Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 20-TSSOP |
| Data-Rate | 120Kbps |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
More Information
Request a quote GD75232PWG4 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of GD75232PWG4 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
GD75232PWG4 Price & Stock
Texas Instruments GD75232PWG4 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4867406 | 173 | - | - | - | - | - | 2019-12-17T06:52:39Z |
| North Star Micro | GD75232PWG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | GD75232PWG4 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for GD75232PWG4 due to regional differences or acquisition. GD75232PWG4 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.