- Mfr. #:
- HDSP-G513
- Description:
- LED Displays & Accessories Green 571nm 0.4in Dual Digit 7 Segment
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Packaging: | Tube |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Category: | LED Displays & Accessories |
| Product: | LED Displays |
| Product Type: | LED Displays |
| Series: | HDSP-G |
| Illumination Color: | Green |
| Subcategory: | Displays |
| Configuration: | Common Cathode |
| Manufacturer: | Broadcom Limited |
| Brand: | Broadcom / Avago |
| Display Type: | 7 Segment |
| Wavelength: | 571 nm |
| Luminous Intensity: | 3500 ucd |
| Viewing Area - W x H: | 22.86 mm x 10.16 mm |
| Vf - Forward Voltage: | 2.1 V |
| Factory Pack Quantity: | 160 |
| Number of Digits: | 2 |
| Power Consumption: | 105 mW |
| Character Size: | 10 mm |
| If - Forward Current: | 10 mA |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 100 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
HDSP-G513 Price & Stock
Agilent HDSP-G513 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SPEC | HDSP-G513 | 352 | - | - | - | - | - | 2019-12-20T21:45:03Z |
Alternate Names
Agilent has several brands around the world that may have alternate names for HDSP-G513 due to regional differences or acquisition. HDSP-G513 may also be known as the following names:
- AGILENT TECHNOLOGIES
- AGI
- AGIL
- AGL
- AGILE
- AGILENT TECH
- HP/AGILENT
- AGLIENT
- AGILENT/HP
- AGILENT TECHNOLOGY
- AGILIENT
- AGIENT
- AGILNT
- AGLT
- AGIIENT
- Agilent Technologies Test Equipment
- Agilent Technol
- Agilent Technologies Test & Measurement
- AGILENT TECHNOLOGIES INC
- AGILLENT
- AGILENT TECHN
- Agilent Technologies Semiconductor Prods Grp
- Agilent (SANTA CLARA)
- Agilent / Hewlett Packard (HP)
- AGILENT TECH TEST