- Mfr. #:
- HY3
- Description:
- XH001651096 HY3 RPLCMNT HYGIE XH001651096
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Color | Yellow |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Mounting-Style | Through Hole |
| Mounting-Type | Through Hole |
| Manufacturer | Seoul Semiconductor Inc. |
| Lens-Style-Size | Round with Domed Top, 3.00mm |
| Product Category | LED Indication - Discrete |
| Viewing-Angle | 90° |
| Current-Test | 70mA |
| Size-Dimension | 7.62mm L x 7.62mm W |
| Wavelength-Dominant | 590nm |
| Height-Max | 5.80mm |
| Millicandela-Rating | 4000mcd |
| Package-Case | 4-DIP (0.200", 5.08mm) |
| Voltage-Forward-Vf-Typ | 2.6V |
| Features | - |
| Wavelength-Peak | - |
| Lens-Color | - |
| Lens-Transparency | - |
| Series | - |
| Supplier-Device-Package | - |
More Information
The price and lead time for HY3 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
HY3 Price & Stock
3M HY3 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 3M161638-ND | 20 | 95.29 | 87.11 | 73.50 | 68.06 | 68.06 | 2020-01-09T13:59:11Z |
| Zoro | G8896522 | Yes | 1576.46 | 1576.46 | 1576.46 | 1576.46 | 1576.46 | 2020-01-09T02:17:56Z |
| Florida Circuit | 07318640051614- | - | - | - | - | - | - | 2019-12-04T13:04:18Z |
| Nexxon | HY3 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| TransparentC | HY3 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
3M has several brands around the world that may have alternate names for HY3 due to regional differences or acquisition. HY3 may also be known as the following names:
- 3M COMPANY
- MMM
- 3M TOUCH SYSTEMS
- 3M CORP
- 3MTOUCH
- 3M COMP
- 3M Electronic Solutions Division
- 3M ELECTRICAL SPEC
- 3M Scotch
- 3M PREFERRED CONVERTER
- 3M (TC)
- 3M CORPORATION
- 3M - ISD
- 3M-CO
- 3M Electronic Specialty
- 3M HONG KONG LTD
- 3M ESM
- THE 3M CO
- 3M GROUP
- 3M-SCC
- 3M PELTOR
- 3m Electrical Products Div
- 3M - EPD
- 3M/R
- 3m Ohesd