- Mfr. #:
- IDMD-10-T-05.00-G-R
- Description:
- CBL ASSY FLAT 20POS IDC .127M
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Shielding | Unshielded |
|---|---|
| Connector-Type | Socket to Plug, Reversed |
| Manufacturer | Samtec Inc. |
| Product Category | Rectangular Cable Assemblies |
| Series | IDMD |
| Cable-Termination | IDC |
| Color | Gray, Ribbon |
| Contact-Finish | Gold |
| Contact-Finish-Thickness | 50μin (1.27μm) |
| Number-of-Positions | 20 |
| Number-of-Rows | 2 |
| Length | 0.417' (127.00mm, 5.00") |
| Pitch-Connector | 0.100" (2.54mm) |
| Pitch-Cable | 0.050" (1.27mm) |
| Features | - |
| Usage | - |
More Information
parts# IDMD-10-T-05.00-G-R is available at OMO Electronic, see description of IDMD-10-T-05.00-G-R as below .
use the request quote form to request IDMD-10-T-05.00-G-R price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for IDMD-10-T-05.00-G-R depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
IDMD-10-T-05.00-G-R Price & Stock
Samtec IDMD-10-T-05.00-G-R pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | IDMD-10-T-05.00-G-R-ND | - | 63.96 | 63.96 | 63.96 | 63.96 | 63.96 | 2020-02-14T18:00:26Z |
| Samtec | IDMD-10-T-05.00-G-R | - | 51.74 | 51.74 | 51.74 | 37.66 | 33.46 | 2020-01-30T14:07:06Z |
| Sager Electronics | IDMD-10-T-05.00-G-R | - | 56.95 | 56.95 | 56.95 | 41.39 | 38.51 | 2020-02-20T13:57:23Z |
| Avnet | IDMD-10-T-05.00-G-R | - | 67.31 | 65.70 | 58.96 | 58.96 | 58.96 | 2020-02-20T03:43:20Z |
| Mouser | 200-IDMD10T0500GR | - | 63.96 | 59.21 | 49.56 | 43.18 | 43.18 | 2020-02-19T22:48:46Z |
| Farnell | 2589298 | - | - | 75.99 | 75.99 | 75.99 | 75.99 | 2020-02-20T02:49:29Z |
| North Star Micro | IDMD-10-T-05.00-G-R | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Samtec has several brands around the world that may have alternate names for IDMD-10-T-05.00-G-R due to regional differences or acquisition. IDMD-10-T-05.00-G-R may also be known as the following names:
- SAMTEC INC
- SAMTECH
- SAMT
- SMT
- SANTEC
- SAMTEK
- SAT
- SAMTE
- SMTC
- SAC
- SAMTEC USA
- Samtec Incorporated
- SAMTEC (EUROPE)LTD
- SAMZ
- SAMTEC INC (VA)
- SAMTEC/NO
- SAMTEC FRANCE LLC
- 0797 SAMTEC
- SAMTEC(RoHS)
- SAMLEX AMERICA
- SAMTEC/NONE
- Samtec from Components Direct
- Samtec Europa GmbH
- ST$
- Samtec Inc.