- Mfr. #:
- IDT2308-1HDCI
- Description:
- IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16SOIC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| PLL | Yes with Bypass |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Divider-Multiplier | No/No |
| Differential-Input:Output | No/No |
| Type | Multiplier, Zero Delay Buffer |
| Output | LVTTL |
| Input | LVTTL |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Category | Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:08:00 |
| Package-Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 16-SOIC |
| Frequency-Max | 133.3MHz |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | - |
More Information
parts# IDT2308-1HDCI is available at OMO Electronic, see description of IDT2308-1HDCI as below .
use the request quote form to request IDT2308-1HDCI price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for IDT2308-1HDCI depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
IDT2308-1HDCI Price & Stock
Integrated Device Technology IDT2308-1HDCI pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Quest | IDT2308-1HDCI | 126 | 15.99 | 13.33 | 8.00 | 8.00 | 8.00 | 2020-03-19T10:25:33Z |
| Chip Components | IDT2308-1HDCI | 15,320 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T02:38:24Z |
| Bison Technologies | IDT2308-1HDCI-92726-INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY (IDT) | 336 | - | - | - | - | - | 2020-02-28T12:09:47Z |
| Classic Components | IDT2308-1HDCI | 45 | - | - | - | - | - | 2020-03-11T22:08:19Z |
| North Star Micro | IDT2308-1HDCI | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT2308-1HDCI due to regional differences or acquisition. IDT2308-1HDCI may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)