- Mfr. #:
- IDT2308-1HPG
- Description:
- IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16TSSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| PLL | Yes with Bypass |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Divider-Multiplier | No/No |
| Differential-Input:Output | No/No |
| Type | Multiplier, Zero Delay Buffer |
| Output | LVTTL |
| Input | LVTTL |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Category | Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:08:00 |
| Package-Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 16-TSSOP |
| Frequency-Max | 133.3MHz |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Series | - |
More Information
Request a quote IDT2308-1HPG at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of IDT2308-1HPG In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
IDT2308-1HPG Price & Stock
Integrated Device Technology IDT2308-1HPG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Quest | IDT2308-1HPG | 1,956 | 23.45 | 17.59 | 8.79 | 7.33 | 6.45 | 2019-11-29T11:13:29Z |
| Chip Components | IDT2308-1HPG | 12,268 | - | - | - | - | - | 2019-11-20T03:56:14Z |
| Classic Components | IDT2308-1HPG | 527 | - | - | - | - | - | 2019-11-12T23:57:55Z |
| Dana Microsystems | IDT2308-1HPG | 1,866 | - | - | - | - | - | 2019-10-01T16:44:51Z |
| Abacus Technologies | IDT2308-1HPG | 7,330 | - | - | - | - | - | 2019-11-23T00:03:16Z |
| North Star Micro | IDT2308-1HPG | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT2308-1HPG due to regional differences or acquisition. IDT2308-1HPG may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)