- Mfr. #:
- IDT49FCT3805APYI
- Description:
- IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Differential-Input:Output | No/No |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Product Category | Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers |
| Input | CMOS, LVTTL |
| Output | CMOS, LVTTL |
| Series | 49FCT |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Package-Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 20-SSOP |
| Number-of-Circuits | 2 |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:05:00 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency-Max | - |
More Information
Request a quote IDT49FCT3805APYI at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of IDT49FCT3805APYI In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
IDT49FCT3805APYI Price & Stock
Integrated Device Technology IDT49FCT3805APYI pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Freelance Electronics | IDT49FCT3805APYI | 322 | 28.79 | 28.79 | 22.90 | 17.88 | 17.88 | 2019-12-13T17:37:09Z |
| Chip Components | IDT49FCT3805APYI | 12,268 | - | - | - | - | - | 2019-11-20T03:56:14Z |
| Sierra IC | IDT49FCT3805APYI | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | IDT49FCT3805APYI | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT49FCT3805APYI due to regional differences or acquisition. IDT49FCT3805APYI may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)