- Mfr. #:
- IDT49FCT3805DQI8
- Description:
- IC CLK BUFFER 1:5 166MHZ 20QSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Differential-Input:Output | No/No |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Product Category | Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers |
| Input | CMOS, LVTTL |
| Output | CMOS, LVTTL |
| Series | 49FCT |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Package-Case | 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 20-QSOP |
| Number-of-Circuits | 2 |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:05:00 |
| Frequency-Max | 166MHz |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
More Information
The price and lead time for IDT49FCT3805DQI8 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
IDT49FCT3805DQI8 Price & Stock
Integrated Device Technology IDT49FCT3805DQI8 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chip Components | IDT49FCT3805DQI8 | 15,320 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T02:38:24Z |
| Dana Microsystems | IDT49FCT3805DQI8 | 1,539 | - | - | - | - | - | 2020-02-01T16:08:41Z |
| TransparentC | IDT49FCT3805DQI8 | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | IDT49FCT3805DQI8 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | IDT49FCT3805DQI8 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT49FCT3805DQI8 due to regional differences or acquisition. IDT49FCT3805DQI8 may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)