- Mfr. #:
- IDT49FCT805BTPY
- Description:
- IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Differential-Input:Output | No/No |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Product Category | Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers |
| Input | CMOS, LVTTL |
| Output | CMOS, LVTTL |
| Series | 49FCT |
| Voltage-Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package-Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 20-SSOP |
| Number-of-Circuits | 2 |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:05:00 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Frequency-Max | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: IDT49FCT805BTPY is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy IDT49FCT805BTPY,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
IDT49FCT805BTPY Price & Stock
Integrated Device Technology IDT49FCT805BTPY pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4040783 | 13 | - | - | - | - | - | 2019-12-02T05:01:09Z |
| Quest | IDT49FCT805BTPY | 473 | 22.08 | 18.40 | 11.04 | 9.20 | 9.20 | 2019-12-05T11:28:40Z |
| Resion | IDT49FCT805BTPY | 1,204 | - | - | - | - | - | 2019-04-10T15:52:26Z |
| Chip Components | IDT49FCT805BTPY | 12,268 | - | - | - | - | - | 2019-11-20T03:56:14Z |
| Classic Components | IDT49FCT805BTPY | 140 | - | - | - | - | - | 2019-11-12T23:57:55Z |
| Bison Technologies | IDT49FCT805BTPY-287324-IDT | 920 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Bison Technologies | IDT49FCT805BTPY-287323-IDT | 920 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Chip 1 Exchange | IDT49FCT805BTPY | 667 | - | - | - | - | - | 2019-11-19T09:43:30Z |
| Sierra IC | IDT49FCT805BTPY | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| TransparentC | IDT49FCT805BTPY | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | IDT49FCT805BTPY | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT49FCT805BTPY due to regional differences or acquisition. IDT49FCT805BTPY may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)