- Mfr. #:
- IDT49FCT805BTSO
- Description:
- IC CLOCK BUFFER 1:5 20SOIC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Differential-Input:Output | No/No |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Product Category | Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers |
| Input | CMOS, LVTTL |
| Output | CMOS, LVTTL |
| Series | 49FCT |
| Voltage-Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package-Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 20-SOIC |
| Number-of-Circuits | 2 |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:05:00 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Frequency-Max | - |
More Information
parts# IDT49FCT805BTSO is available at OMO Electronic, see description of IDT49FCT805BTSO as below .
use the request quote form to request IDT49FCT805BTSO price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for IDT49FCT805BTSO depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
IDT49FCT805BTSO Price & Stock
Integrated Device Technology IDT49FCT805BTSO pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Voyager Components | IDT49FCT805BTSO-IDT-97 | 12 | 31.19 | 20.28 | 18.71 | 18.71 | 18.71 | 2019-12-05T03:41:31Z |
| Semi Source | IDT49FCT805BTSO | 568 | - | - | - | - | - | 2019-11-15T17:17:21Z |
| LTL Group | 4040787 | 398 | - | - | - | - | - | 2019-12-02T05:01:09Z |
| Quest | IDT49FCT805BTSO | 374 | 11.42 | 9.52 | 5.71 | 5.14 | 5.14 | 2019-12-05T11:28:40Z |
| Chip Components | IDT49FCT805BTSO | 12,268 | - | - | - | - | - | 2019-11-20T03:56:14Z |
| Resion | IDT49FCT805BTSO | 230 | - | - | - | - | - | 2019-04-10T15:52:26Z |
| Component Electronics | IDT49FCT805BTSO | 24 | 8.13 | 8.13 | 8.13 | 8.13 | 8.13 | 2019-11-26T21:24:43Z |
| Bison Technologies | IDT49FCT805BTSO-130151-INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY (IDT) | 1,000 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Bison Technologies | IDT49FCT805BTSO-232774-IDT | 1,000 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Bison Technologies | IDT49FCT805BTSO-287322-IDT | 367 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| GreenTree Electronics | IDT49FCT805BTSO | 982 | - | - | - | - | - | 2019-11-06T14:43:13Z |
| Classic Components | IDT49FCT805BTSO | 15 | - | - | - | - | - | 2019-11-12T23:57:55Z |
| Abacus Technologies | IDT49FCT805BTSO | 4,573 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| Sierra IC | IDT49FCT805BTSO | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| TransparentC | IDT49FCT805BTSO | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | IDT49FCT805BTSO | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| SemiconductorPLUS | IDT49FCT805BTSO | Contact | - | - | - | - | - | 2016-12-28T19:16:53Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT49FCT805BTSO due to regional differences or acquisition. IDT49FCT805BTSO may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)