- Mfr. #:
- IDT6116LA45TPG
- Description:
- IC SRAM 16K PARALLEL 24DIP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Memory-Type | SRAM - Asynchronous |
| Format-Memory | RAM |
| Interface | Parallel |
| Product Category | Memory |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Speed | 45ns |
| Voltage-Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Supplier-Device-Package | 24-PDIP |
| Package-Case | 24-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Memory-Size | 16K (2K x 8) |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Series | - |
More Information
Part No. IDT6116LA45TPG is now available at OMO. Request a quote of IDT6116LA45TPG please use the request quote or email us a RFQ.
IDT6116LA45TPG Price & Stock
Integrated Device Technology IDT6116LA45TPG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 6904333 | 621 | - | - | - | - | - | 2020-02-19T03:29:56Z |
| Quest | IDT6116LA45TPG | 10 | 116.81 | 58.41 | 58.41 | 58.41 | 58.41 | 2020-02-21T11:19:17Z |
| Dana Microsystems | IDT6116LA45TPG | 1,798 | - | - | - | - | - | 2020-02-16T00:37:38Z |
| North Star Micro | IDT6116LA45TPG | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | IDT6116LA45TPG | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| TransparentC | IDT6116LA45TPG | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT6116LA45TPG due to regional differences or acquisition. IDT6116LA45TPG may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)