- Mfr. #:
- IDT7204L15SO8
- Description:
- IC FIFO 4KX9 15NS 28SOIC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Retransmit-Capability | Yes |
|---|---|
| Bus-Directional | Uni-Directional |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| FWFT-Support | No |
| Programmable-Flags-Support | No |
| Product Category | Logic - FIFOs Memory |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Expansion-Type | Depth, Width |
| Function | Asynchronous |
| Series | 7200 |
| Data-Rate | 40MHz |
| Voltage-Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Memory-Size | 36K (4K x 9) |
| Package-Case | 28-SOIC (0.345", 8.77mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 28-SOIC |
| Access-Time | 15ns |
| Current-Supply-Max | 120mA |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
More Information
We can supply IDT, Integrated Device Technology Inc IDT7204L15SO8, use the request quote form to request IDT7204L15SO8 pirce, IDT, Integrated Device Technology Inc Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
IDT7204L15SO8 Price & Stock
Integrated Device Technology IDT7204L15SO8 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | IDT7204L15SO8 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT7204L15SO8 due to regional differences or acquisition. IDT7204L15SO8 may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)