- Mfr. #:
- IDT72V70800TF
- Description:
- IC DGTL SW 512X512 3.3V 64-STQFP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tray |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Voltage-Supply-Source | Single Supply |
| Type | Multiplexer |
| Product Category | Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders |
| Manufacturer | IDT |
| Series | 72V |
| Supplier-Device-Package | 64-TQFP (10x10) |
| Package-Case | 64-LQFP |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Circuit | 1 x 4:4 |
| Independent-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current-Output-High-Low | - |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: IDT72V70800TF is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy IDT72V70800TF,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
IDT72V70800TF Price & Stock
Integrated Device Technology IDT72V70800TF pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Antdic Electronics | IDT72V70800TF | 15,368 | - | - | - | - | - | 2019-11-10T13:01:33Z |
| Chip Components | IDT72V70800TF | 12,268 | - | - | - | - | - | 2019-10-11T10:31:56Z |
| North Star Micro | IDT72V70800TF | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT72V70800TF due to regional differences or acquisition. IDT72V70800TF may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)