- Mfr. #:
- IDT74FCT3807APY8
- Description:
- IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20SSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Differential-Input:Output | No/No |
| Input | LVTTL |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Product Category | Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers |
| Output | CMOS, TTL |
| Series | 74FCT |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Package-Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 20-SSOP |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:10:00 |
| Frequency-Max | 100MHz |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
IDT74FCT3807APY8 is available at OMO Electronic.We can offer IDT74FCT3807APY8 for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
IDT74FCT3807APY8 Price & Stock
Integrated Device Technology IDT74FCT3807APY8 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chip Components | IDT74FCT3807APY8 | 12,268 | - | - | - | - | - | 2019-11-20T03:56:14Z |
| Quest | IDT74FCT3807APY8 | 357 | - | - | - | - | - | 2019-12-17T11:23:56Z |
| North Star Micro | IDT74FCT3807APY8 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | IDT74FCT3807APY8 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT74FCT3807APY8 due to regional differences or acquisition. IDT74FCT3807APY8 may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)