- Mfr. #:
- IDT74FCT3807PY8
- Description:
- IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20SSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Differential-Input:Output | No/No |
| Input | LVTTL |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Category | IC Chips |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Output | CMOS, TTL |
| Series | 74FCT |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Package-Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 20-SSOP |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:10:00 |
| Frequency-Max | 100MHz |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
More Information
We can supply IDT, Integrated Device Technology Inc IDT74FCT3807PY8, use the request quote form to request IDT74FCT3807PY8 pirce, IDT, Integrated Device Technology Inc Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
IDT74FCT3807PY8 Price & Stock
Integrated Device Technology IDT74FCT3807PY8 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nexxon | IDT74FCT3807PY8 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | IDT74FCT3807PY8 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | IDT74FCT3807PY8 | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT74FCT3807PY8 due to regional differences or acquisition. IDT74FCT3807PY8 may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)