- Mfr. #:
- IDT74FCT3807Q
- Description:
- IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20QSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Differential-Input:Output | No/No |
| Input | LVTTL |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Product Category | Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers |
| Output | CMOS, TTL |
| Series | 74FCT |
| Voltage-Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Package-Case | 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 20-QSOP |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:10:00 |
| Frequency-Max | 100MHz |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
More Information
The price and lead time for IDT74FCT3807Q depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
IDT74FCT3807Q Price & Stock
Integrated Device Technology IDT74FCT3807Q pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Component Sense | IDT74FCT3807Q | 87 | - | - | - | - | - | 2019-11-14T22:11:39Z |
| Quest | IDT74FCT3807Q | 22 | 19.62 | 14.72 | 12.27 | 12.27 | 12.27 | 2019-11-15T11:03:06Z |
| Chip Components | IDT74FCT3807Q | 12,268 | - | - | - | - | - | 2019-10-11T10:31:56Z |
| Resion | IDT74FCT3807Q | 15 | - | - | - | - | - | 2019-04-10T15:52:26Z |
| Dana Microsystems | IDT74FCT3807Q | 1,983 | - | - | - | - | - | 2019-10-01T16:44:51Z |
| Classic Components | IDT74FCT3807Q | 5 | - | - | - | - | - | 2019-11-12T23:57:55Z |
| Abacus Technologies | IDT74FCT3807Q | 3,311 | - | - | - | - | - | 2019-11-14T23:53:16Z |
| Sierra IC | IDT74FCT3807Q | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| TransparentC | IDT74FCT3807Q | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | IDT74FCT3807Q | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT74FCT3807Q due to regional differences or acquisition. IDT74FCT3807Q may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)