- Mfr. #:
- IDT74FCT807BTPY
- Description:
- IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20SSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Input | TTL |
| Output | TTL |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Differential-Input:Output | No/No |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Product Category | Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers |
| Series | 74FCT |
| Voltage-Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Package-Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 20-SSOP |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:10:00 |
| Frequency-Max | 100MHz |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
More Information
The price and lead time for IDT74FCT807BTPY depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
IDT74FCT807BTPY Price & Stock
Integrated Device Technology IDT74FCT807BTPY pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Quest | IDT74FCT807BTPY | 4 | 34.36 | 22.91 | 22.91 | 22.91 | 22.91 | 2020-02-27T14:14:57Z |
| Chip Components | IDT74FCT807BTPY | 15,320 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T02:38:24Z |
| Resion | IDT74FCT807BTPY | 65 | - | - | - | - | - | 2019-04-10T15:52:26Z |
| Bison Technologies | IDT74FCT807BTPY-287201-IDT | 1,000 | - | - | - | - | - | 2020-02-28T05:06:52Z |
| Bison Technologies | IDT74FCT807BTPY-287202-IDT | 1,000 | - | - | - | - | - | 2020-02-28T05:06:52Z |
| Bison Technologies | IDT74FCT807BTPY-287203-IDT | 472 | - | - | - | - | - | 2020-02-28T05:06:52Z |
| Bison Technologies | IDT74FCT807BTPY-287204-IDT | 471 | - | - | - | - | - | 2020-02-28T05:06:52Z |
| Classic Components | IDT74FCT807BTPY | 8 | - | - | - | - | - | 2020-02-27T00:46:12Z |
| Abacus Technologies | IDT74FCT807BTPY | 7,931 | - | - | - | - | - | 2020-02-24T20:07:32Z |
| Sierra IC | IDT74FCT807BTPY | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | IDT74FCT807BTPY | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT74FCT807BTPY due to regional differences or acquisition. IDT74FCT807BTPY may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)