- Mfr. #:
- IDT79RC32V334-133BBG
- Description:
- IC MPU INTERPRISE 133MHZ 256BGA Interprise
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tray |
|---|---|
| RAM-Controllers | SDRAM |
| Graphics-Acceleration | No |
| Core-Processor | MIPS-II |
| Series | Interprise |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Product Category | Embedded - Microprocessors |
| Voltage-I-O | 3.3V |
| Supplier-Device-Package | 256-PBGA (17x17) |
| Package-Case | 256-BBGA |
| Speed | 133MHz |
| Number-of-Cores-Bus-Width | 1 Core, 32-Bit |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Co-Processors-DSP | - |
| Display-&-Interface-Controllers | - |
| Ethernet | - |
| SATA | - |
| USB | - |
| Security-Features | - |
More Information
Request a quote IDT79RC32V334-133BBG at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of IDT79RC32V334-133BBG In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
IDT79RC32V334-133BBG Price & Stock
Integrated Device Technology IDT79RC32V334-133BBG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Antdic Electronics | IDT79RC32V334-133BBG | 15,368 | - | - | - | - | - | 2019-11-10T13:01:33Z |
| North Star Micro | IDT79RC32V334-133BBG | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDT79RC32V334-133BBG due to regional differences or acquisition. IDT79RC32V334-133BBG may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)