- Mfr. #:
- IDTCV115FPVG
- Description:
- IC FLEXPC CLK PROGR P4 56-SSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| PLL | Yes |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Differential-Input:Output | No/Yes |
| Main-Purpose | Intel CPU, SATA CPU |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Series | FlexPC |
| Input | Crystal |
| Product Category | Clock/Timing - Application Specific |
| Output | Clock |
| Supplier-Device-Package | 56-SSOP |
| Package-Case | 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Frequency-Max | 400MHz |
| Voltage-Supply | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Ratio-Input:Output | 1899/12/30 1:20:00 |
| Number-of-Circuits | 1 |
| Operating-Temperature | 0°C ~ 70°C |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
IDTCV115FPVG is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
IDTCV115FPVG Price & Stock
Integrated Device Technology IDTCV115FPVG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | IDTCV115FPVG | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for IDTCV115FPVG due to regional differences or acquisition. IDTCV115FPVG may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)