- Mfr. #:
- KK3270044
- Description:
- XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Frequency-Stability | ±50ppm |
|---|---|
| Type | XO (Standard) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Series | SaRonix-eCera KK |
| Manufacturer | Pericom |
| Product Category | Oscillators |
| Function | Enable/Disable |
| Output | CMOS |
| Current-Supply-Max | 500μA |
| Package-Case | 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) |
| Frequency | 32.768kHz |
| Voltage-Supply | 3.3V |
| Size-Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height | 0.039" (1.00mm) |
| Operating-Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
KK3270044 is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
KK3270044 Price & Stock
Diodes Inc. KK3270044 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | KK3270044-ND | - | - | - | - | 9.92 | 9.92 | 2019-12-06T13:57:52Z |
Alternate Names
Diodes Inc. has several brands around the world that may have alternate names for KK3270044 due to regional differences or acquisition. KK3270044 may also be known as the following names:
- DIODES INCORPORATED
- DIODE
- DII
- DIO
- DIODE INC
- DC COMPONENTS
- DIOD
- YENYO
- MICRO COM
- Diodes Zetex
- MICRO ELECTRONIC INS
- DIODE INCORPORATED
- DIODES ZET
- DIODSE
- DINC
- DIOINC
- FORMOSA MS
- DIODES INC/VISHAY
- ZETEXDIODES
- DIODES INC/VISH
- LITE-ON Semiconductor Corp
- ZETEX
- DIODES INC (VA)
- Diodes-Inc-Zetex
- ZETEX (DIODES INC)