- Mfr. #:
- KK3270048
- Description:
- XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Frequency-Stability | ±20ppm |
|---|---|
| Type | XO (Standard) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Series | SaRonix-eCera KK |
| Manufacturer | Pericom |
| Product Category | Oscillators |
| Function | Enable/Disable |
| Output | CMOS |
| Package-Case | 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) |
| Frequency | 32.768kHz |
| Current-Supply-Max | 300μA |
| Voltage-Supply | 1.8V |
| Size-Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height | 0.039" (1.00mm) |
| Operating-Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - |
More Information
The price and lead time for KK3270048 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
KK3270048 Price & Stock
Diodes Inc. KK3270048 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | KK3270048-ND | - | - | - | - | 13.18 | 13.18 | 2019-12-08T13:51:07Z |
Alternate Names
Diodes Inc. has several brands around the world that may have alternate names for KK3270048 due to regional differences or acquisition. KK3270048 may also be known as the following names:
- DIODES INCORPORATED
- DIODE
- DII
- DIO
- DIODE INC
- DC COMPONENTS
- DIOD
- YENYO
- MICRO COM
- Diodes Zetex
- MICRO ELECTRONIC INS
- DIODE INCORPORATED
- DIODES ZET
- DIODSE
- DINC
- DIOINC
- FORMOSA MS
- DIODES INC/VISHAY
- ZETEXDIODES
- DIODES INC/VISH
- LITE-ON Semiconductor Corp
- ZETEX
- DIODES INC (VA)
- Diodes-Inc-Zetex
- ZETEX (DIODES INC)