- Mfr. #:
- LD39300DT33-R
- Description:
- LDO Voltage Regulators Bicmos Vltg Regulatr Ultra Lo Drop
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Voltage-Input | Up to 6V |
|---|---|
| Package-Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Regulator-Topology | Positive Fixed |
| Product Category | PMIC - Voltage Regulators - Linear |
| Packaging | Digi-ReelR |
| Supplier-Device-Package | D-Pak |
| Current-Output | 3A |
| Voltage-Output | 3.3V |
| Number-of-Regulators | 1 |
| Voltage-Dropout-Typical | 0.2V @ 3A |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Series | - |
| Current-Limit-Min | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
LD39300DT33-R Price & Stock
STMicroelectronics LD39300DT33-R pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4910440 | 968 | - | - | - | - | - | 2020-01-21T06:17:26Z |
| Dana Microsystems | LD39300DT33-R | 6,778 | - | - | - | - | - | 2020-01-18T23:04:15Z |
| Abacus Technologies | LD39300DT33-R | 462 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| TransparentC | LD39300DT33-R | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| Sierra IC | LD39300DT33-R | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | LD39300DT33-R | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
STMicroelectronics has several brands around the world that may have alternate names for LD39300DT33-R due to regional differences or acquisition. LD39300DT33-R may also be known as the following names:
- ST MICRO
- STM
- SGS
- SGS THOMSON
- INMOS
- SGS THOMPSON
- STMICROE
- STMICR
- SESCOSEM
- ST8
- ST MIC
- WAFERSCALE
- SGS-ATES
- STMICROELECTRON
- ST MICROELECTRONICS SEMI
- ST/SGS
- SGST
- THOMS
- STMICROELECT
- WAFERSCALE INTEGRATION INC
- STMICROEL
- SGS-Thomson Microelectronics
- ST MICROELECTRO
- SGS THOMP
- SGS/ST
- ST Microeletronics