- Mfr. #:
- LM4832MT/NOPB
- Description:
- IC AMP AUDIO PWR .25W AB 28TSSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tube |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Product Category | Linear - Amplifiers - Audio |
| Type | Class AB |
| Series | BoomerR |
| Voltage-Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Features | 3D, Depop, I2C, Microphone, Mute, Shutdown, Tone and Volume Control |
| Package-Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier-Device-Package | 28-TSSOP |
| Max-Output-Power-x-Channels-Load | 250mW x 2 @ 8 Ohm |
| Output-Type | 2-Channel (Stereo) |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
More Information
Part No. LM4832MT/NOPB is now available at OMO. Request a quote of LM4832MT/NOPB please use the request quote or email us a RFQ.
LM4832MT/NOPB Price & Stock
Texas Instruments LM4832MT/NOPB pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4919992 | 103 | - | - | - | - | - | 2019-12-11T02:07:10Z |
| Classic Components | LM4832MT/NOPB | 1 | - | - | - | - | - | 2019-12-09T21:12:32Z |
| Sierra IC | LM4832MT/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| North Star Micro | LM4832MT/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LM4832MT/NOPB due to regional differences or acquisition. LM4832MT/NOPB may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.