- Mfr. #:
- LM5039EVAL/NOPB
- Description:
- Power Management IC Development Tools LM5039 Eval Brd
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Type: | Voltage Mode PWM Controllers |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Tool Is For Evaluation Of: | LM5039 |
| Series: | LM5039 |
| For Use With: | LM5039 |
| Product: | Evaluation Boards |
| Description/Function: | Evaluation Board |
| Subcategory: | Development Tools |
| Input Voltage: | 36 V to 75 V |
| Output Current: | 30 A |
| Output Voltage: | 3.3 V |
| Dimensions: | 2.28 in x 1.45 in x 0.5 in |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.139161 oz |
More Information
Request a quote LM5039EVAL/NOPB at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of LM5039EVAL/NOPB In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
LM5039EVAL/NOPB Price & Stock
Texas Instruments LM5039EVAL/NOPB pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-52413-ND | 2 | 1261.52 | 1261.52 | 1261.52 | 1261.52 | 1261.52 | 2020-03-05T13:57:18Z |
| Texas Instruments | LM5039EVAL/NOPB | 22 | 1214.87 | 1214.87 | 1214.87 | 1214.87 | 1214.87 | 2020-03-06T02:03:21Z |
| Mouser | 926-LM5039EVAL/NOPB | 3 | 1429.24 | 1429.24 | 1429.24 | 1429.24 | 1429.24 | 2020-03-04T23:40:23Z |
| Verical | LM5039EVAL/NOPB | 22 | 1822.83 | 1822.83 | 1822.83 | 1822.83 | 1822.83 | 2020-03-05T17:54:51Z |
| Avnet | LM5039EVAL/NOPB | - | 1282.90 | 1282.90 | 1282.90 | 1282.90 | 1282.90 | 2020-03-06T02:02:02Z |
| Avnet Europe | LM5039EVAL/NOPB | - | 1496.77 | 1478.02 | 1423.33 | 1423.33 | 1423.33 | 2020-03-05T08:51:17Z |
| North Star Micro | LM5039EVAL/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LM5039EVAL/NOPB due to regional differences or acquisition. LM5039EVAL/NOPB may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.