- Mfr. #:
- LM5140RWGEVMHD
- Description:
- Power Management IC Development Tools LM5140HD EVM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Brand: | Texas Instruments |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Type: | Switching Controllers |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | N |
| Tool Is For Evaluation Of: | LM5140-Q1 |
| Series: | LM5140 |
| Product: | Evaluation Modules |
| Subcategory: | Development Tools |
| Output Current: | 5 A |
| Input Voltage: | 3.8 V to 42 V |
| Output Voltage: | 3.3 V, 5 V |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.087191 oz |
More Information
Request a quote LM5140RWGEVMHD at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of LM5140RWGEVMHD In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
LM5140RWGEVMHD Price & Stock
Texas Instruments LM5140RWGEVMHD pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 296-46726-ND | 3 | 798.30 | 798.30 | 798.30 | 798.30 | 798.30 | 2020-01-09T13:59:11Z |
| Texas Instruments | LM5140RWGEVMHD | 18 | 768.79 | 768.79 | 768.79 | 768.79 | 768.79 | 2020-01-10T02:03:31Z |
| Mouser | 595-LM5140RWGEVMHD | 5 | 795.97 | 795.97 | 795.97 | 795.97 | 795.97 | 2019-12-29T16:15:08Z |
| Arrow Electronics | LM5140RWGEVMHD | 3 | 977.74 | 977.74 | 977.74 | 977.74 | 977.74 | 2020-01-10T15:47:10Z |
| Verical | LM5140RWGEVMHD | 18 | 977.74 | 977.74 | 977.74 | 977.74 | 977.74 | 2020-01-09T17:59:41Z |
| Avnet | LM5140RWGEVMHD | - | 795.93 | 795.93 | 795.93 | 795.93 | 795.93 | 2020-01-10T03:44:14Z |
| Nexxon | LM5140RWGEVMHD | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LM5140RWGEVMHD due to regional differences or acquisition. LM5140RWGEVMHD may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.