- Mfr. #:
- LMH2110TMEVAL/NOPB
- Description:
- Power Management IC Development Tools LMH2110TM EVAL BOARD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Type: | Supervisory Circuits |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Tool Is For Evaluation Of: | LMH2110 |
| Series: | LMH2110 |
| Product: | Evaluation Boards |
| Subcategory: | Development Tools |
| Description/Function: | 50 MHz to 8 GHz 45 dB Logarithmic Power Detector for CDMA and WCDMA |
| Input Voltage: | 2.7 V to 5 V |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Output Voltage: | 0.3 V to 2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
LMH2110TMEVAL/NOPB is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
LMH2110TMEVAL/NOPB Price & Stock
Texas Instruments LMH2110TMEVAL/NOPB pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | LMH2110TMEVAL/NOPB-ND | 2 | 1062.45 | 1062.45 | 1062.45 | 1062.45 | 1062.45 | 2020-01-13T13:58:39Z |
| Texas Instruments | LMH2110TMEVAL/NOPB | 15 | 1023.17 | 1023.17 | 1023.17 | 1023.17 | 1023.17 | 2020-01-17T02:03:12Z |
| Mouser | 926-LMH2110TMEVLNOPB | 4 | 1059.29 | 1059.29 | 1059.29 | 1059.29 | 1059.29 | 2020-01-09T19:42:26Z |
| Verical | LMH2110TMEVAL/NOPB | 15 | 1315.32 | 1244.22 | 1244.22 | 1244.22 | 1244.22 | 2020-01-16T17:58:12Z |
| Avnet | LMH2110TMEVAL/NOPB | - | 1059.28 | 1059.28 | 1059.28 | 1059.28 | 1059.28 | 2020-01-16T03:41:40Z |
| Avnet Europe | LMH2110TMEVAL/NOPB | - | 1577.10 | 1514.01 | 1340.53 | 1340.53 | 1340.53 | 2020-01-16T08:23:01Z |
| North Star Micro | LMH2110TMEVAL/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LMH2110TMEVAL/NOPB due to regional differences or acquisition. LMH2110TMEVAL/NOPB may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.