- Mfr. #:
- LMK04000BEVAL/NOPB
- Description:
- Clock & Timer Development Tools LMK04000 EVAL BOARD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Interface Type: | uWire |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Tool Is For Evaluation Of: | LMK04000B |
| Series: | LMK04000 |
| Product: | Evaluation Boards |
| Subcategory: | Development Tools |
| Description/Function: | Clock Jitter Cleaner with Cascaded PLLs and Integrated 1.2 GHz VCO (122.88 MHz) |
| Type: | Clock Conditioners |
| Product Category: | Clock & Timer Development Tools |
| Product Type: | Clock & Timer Development Tools |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Frequency: | 1.185 GHz to 1.296 GHz |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
LMK04000BEVAL/NOPB Price & Stock
Texas Instruments LMK04000BEVAL/NOPB pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | LMK04000BEVAL/NOPB-ND | 1 | 486.29 | 486.29 | 486.29 | 486.29 | 486.29 | 2020-03-06T13:55:45Z |
| Texas Instruments | LMK04000BEVAL/NOPB | 25 | 412.11 | 412.11 | 412.11 | 412.11 | 412.11 | 2020-03-07T02:04:08Z |
| Mouser | 926-LMK04000BEVLNOPB | 3 | 484.83 | 484.83 | 484.83 | 484.83 | 484.83 | 2020-03-06T23:28:26Z |
| Verical | LMK04000BEVAL/NOPB | 25 | 428.65 | 428.65 | 428.65 | 428.65 | 428.65 | 2020-03-06T17:53:22Z |
| Avnet | LMK04000BEVAL/NOPB | - | 435.19 | 435.19 | 435.19 | 435.19 | 435.19 | 2020-03-07T03:02:58Z |
| Avnet Europe | LMK04000BEVAL/NOPB | - | 509.45 | 502.92 | 484.40 | 484.40 | 484.40 | 2020-03-07T08:38:47Z |
| North Star Micro | LMK04000BEVAL/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LMK04000BEVAL/NOPB due to regional differences or acquisition. LMK04000BEVAL/NOPB may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.