- Mfr. #:
- LMK04031BEVAL/NOPB
- Description:
- Clock & Timer Development Tools LMK04031BISQ EVAL BOARD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Interface Type: | uWire |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Description/Function: | Low-Noise Clock Jitter Cleaner with PLLs and Integrated VCO (1430 MHz to 1570 MHz) |
| Tool Is For Evaluation Of: | LMK04031 |
| Series: | LMK04031 |
| Product: | Evaluation Kits |
| Subcategory: | Development Tools |
| Type: | Clock Conditioners |
| Product Category: | Clock & Timer Development Tools |
| Product Type: | Clock & Timer Development Tools |
| Packaging: | Bulk |
| Operating Supply Current: | 335 mA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Frequency: | 1.43 GHz to 1.57 GHz |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.128238 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
LMK04031BEVAL/NOPB is available at OMO Electronic.We can offer LMK04031BEVAL/NOPB for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
LMK04031BEVAL/NOPB Price & Stock
Texas Instruments LMK04031BEVAL/NOPB pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | LMK04031BEVAL/NOPB-ND | 2 | 501.76 | 501.76 | 501.76 | 501.76 | 501.76 | 2020-03-16T13:02:28Z |
| Texas Instruments | LMK04031BEVAL/NOPB | 18 | 425.22 | 425.22 | 425.22 | 425.22 | 425.22 | 2020-03-16T02:03:07Z |
| Mouser | 926-LMK04031BEVLNOPB | 3 | 500.26 | 500.26 | 500.26 | 500.26 | 500.26 | 2020-03-13T22:00:12Z |
| Verical | LMK04031BEVAL/NOPB | 3 | 494.56 | 494.56 | 494.56 | 494.56 | 494.56 | 2020-03-16T17:48:06Z |
| Avnet | LMK04031BEVAL/NOPB | - | 510.27 | 510.27 | 510.27 | 510.27 | 510.27 | 2020-03-14T03:37:25Z |
| element14 APAC | 2421575 | - | 632.14 | 632.14 | 632.14 | 632.14 | 632.14 | 2020-03-12T13:48:22Z |
| Nexxon | LMK04031BEVAL/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | LMK04031BEVAL/NOPB | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LMK04031BEVAL/NOPB due to regional differences or acquisition. LMK04031BEVAL/NOPB may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.