- Mfr. #:
- LMR23625CFPEVM
- Description:
- Power Management IC Development Tools FLYING SHARK WSON EVM - LMR23625CFPEVM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Type: | Voltage Regulators - Switching Regulators |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Tradename: | SIMPLE SWITCHER |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | N |
| Series: | LMR23625CFPDRR |
| Tool Is For Evaluation Of: | LMR23625 |
| Product: | Evaluation Modules |
| Description/Function: | Evaluates the LMR23625 buck regulator |
| Subcategory: | Development Tools |
| Input Voltage: | 4 V to 36 V |
| Output Current: | 2.5 A |
| Output Voltage: | 1 V to 28 V |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
LMR23625CFPEVM Price & Stock
Texas Instruments LMR23625CFPEVM pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Verical | LMR23625CFPEVM | 26 | 259.79 | 259.79 | 259.79 | 259.79 | 259.79 | 2020-01-27T17:49:49Z |
| Texas Instruments | LMR23625CFPEVM | 26 | 201.16 | 201.16 | 201.16 | 201.16 | 201.16 | 2020-01-28T02:03:26Z |
| Mouser | 595-LMR23625CFPEVM | 16 | 208.31 | 208.31 | 208.31 | 208.31 | 208.31 | 2020-01-28T02:24:59Z |
| Digi-Key | 296-47141-ND | - | 208.86 | 208.86 | 208.86 | 208.86 | 208.86 | 2020-01-23T23:05:36Z |
| Avnet | LMR23625CFPEVM | - | 208.26 | 208.26 | 208.26 | 208.26 | 208.26 | 2020-01-28T03:45:07Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for LMR23625CFPEVM due to regional differences or acquisition. LMR23625CFPEVM may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.